Bezpečne na Valentína

Sviatok všetkých zaľúbených a riziká pohlavne prenosných ochorení. Pracovníci Združenia STORM pri tejto príležitosti rozdávali v miestnych nitrianskych krčmách a baroch v piatok večer letáky s informáciami o tejto téme.

Pohlavne prenosné choroby sú v spoločnosti stále veľmi tabuizované a mnohí ľudia nevedia, aké je reálne nebezpečenstvo a akým spôsobom sa môžu chrániť. Letáčik obsahoval najdôležitejšie údaje o prenose, príznakoch a spôsobe liečby chorôb ako HIV/AIDS, kvapavka, syfilis, chlamýdiová infekcia.

Takýmto spôsobom pracovníci oslovili viac než 450 mladých ľudí v 8 pohostinstvách v Nitre a taktiež distribuovali letáky aj Červenému krížu - územný spolok Nitra, ktorý ich bude ponúkať pri známej Valentínskej kvapke krvi na stredných školách.

Združenie STORM sa špecializuje na prevenciu nielen drogových závislosti v Nitrianskom i Trnavskom kraji a jednou z jeho úloh je aj osveta medzi širokou laickou verejnosťou.