Fotogaléria, projekt Zóna

logo projektu Zóna

ZÓNA - Projekty

PRACOVNÉ PORADENSTVO

V roku 2014 sa pracovníci programu ZÓNA spolu s klientmi (obyvateľmi v meste Sereď v ťažkých alebo rizikových životných situáciách) zameriavali na zvýšenie schopností a zručností v oblasti aktívneho hľadania práce. Prvá časť aktivít bola venovaná posilneniu vnútorných zdrojov klientov a získaniu praktických zručností v písaní životopisu, komunikácie na pohovoroch, práce s motiváciou a pod. Druhá časť aktivít bola smerovaná na budovanie a posilnenie siete zamestnávateľov a pracovných agentúr v meste Sereď. Počas trvania projektu sa zároveň sekundárne upozorňovalo aj na problematiku obchodovania s ľuďmi (nútená práca a iné) a poskytovali praktické preventívne rady.

VYHĽADÁVANIE ĽUDÍ BEZ DOMOVA V MESTE SEREĎ

Cieľom je mapovať najčastejšie lokality mesta Sereď, v ktorých sa zdržujú ľudia bez domova, ktorí sú zároveň užívateľmi drog. Prostredníctvom kontaktnej práce pracovníci ponúkajú základné služby - poradenstvo, informačný servis a materiálne prostriedky ako napr. potravinový, zdravotnícky, bezpečnostný servis a pod.