https://www.high-endrolex.com/50

https://www.high-endrolex.com/50

Združenie STORM - Ako sa mi vracia späť po troch rokoch?

O nás / Blog

Ako sa mi vracia späť po troch rokoch?

Tri roky je pomerne veľká pauza. Prvé mesiace sa tvárili neskutočne pomalé a zrazu to prebehlo a je apríl 2021 a ja znovu odbočujem k poliklinike v Seredi, do nášho kontaktného centra.

Musím povedať, že sa zmenilo veľa a zároveň skoro nič.

Ako mi to povedal klient, ktorý bol práve tri roky v base - život ide a deje sa často to, že sa nič nedeje. Zvláštne. Jeden okamih môže zmeniť celý život a zároveň aj roky sa nemusí pohnúť nič. Paradoxný zákon času :)

Klienti, s ktorými pracujem, sú niekedy väzňami časovej slučky. Zamotaní do kolobehu zháňania, užívania, zháňania, pokusov o prežitie a prestanie. Riešia milión drobností, ktoré sú bežné pre nás všetkých (Čo dnes navarím? Zoberiem si budnu alebo bude stačiť mikina? Pozametám a dám si kávu.)

A zároveň riešia ďalších milión drobností, ktoré vyplývajú zo špecifík ich života (Ak si tu bundu nevezmem, bude tu keď sa vrátim, alebo mi ju niekto ukradne? Wifonka je jediné jedlo, ktoré dnes budem jesť? Na ceste som nezarobila, vyhodia nás z ubytka?)

A my bojujeme s nimi. Ale nie proti nim.

A my bojujeme s nimi. Ale nie proti nim. Drogy sú boj, čo si budeme hovoriť. Boj ich zohnať. Boj ich zaplatiť. Boj ich nebrať. Boj sa im vyhnúť. Dôležité je, aby sme v tých bojoch neboli sami.

A ja som šťastná, že som sa po materskej mohla vrátiť s novou energiou na boj v prospech klientov, kolegov, služieb, Harm Reduction a prevencie na Slovensku. Pridajte sa ku mne a bojujte so mnou...proti stereotypom, mýtom, neochote, beznádeji, odsúdzeniu.

Autorka: Mgr. Andrea Hugáňová, PhD., štatutárna zástupkyňa, koordinátorka programu ZÓNU a sociálna pracovníčka

https://www.high-endrolex.com/50