https://www.high-endrolex.com/50

https://www.high-endrolex.com/50

Združenie STORM - Malou lyžičkou, alebo šité studenou ihlou

O nás / Blog

Malou lyžičkou, alebo šité studenou ihlou

Ahoj,

kniha Malou lyžičkou alebo šité studenou ihlou, ktorá sa Ti dostane do rúk je dielom viacerých ľudí a viacerých zámerov.

Našim zámerom bolo vytvorenie priestoru pre prezentáciu tvorby, myšlienok, príbehov, posolstva a čohokoľvek iného pre ľudí. Pre ľudí, s ktorými roky pracujeme. Pre ľudí, v ktorých potenciál veríme. Pre ľudí, ktorým nie vždy rozumieme, ale vždy stojíme na ich strane v diskusii s nenávistnými a skreslenými pohľadmi, s odsudzujúcimi pohľadmi, s realitou dnešného dňa plného slov a sľubov a tak prázdneho z pohľadu skutkov. Skutkov porozumenia a podpory, ktoré partia každému z nás. Ktoré si netreba ničím zaslúžiť, na ktoré netreba mať žiadny nárok.

Zároveň bolo našim cieľom vytvoriť priestor, kde by v plnej sile zaznel hlas ľudí, s ktorými pracujeme v Združení STORM. Bez škrtov, ale aj bez usmernení a navádzania na niečo, čo oni sami  nechcú a nikdy nechceli. Hlas, ktorý zaznie z hĺbky zažitého. Z bolesti a bezradnosti všedného dňa, z minulosti, odniekiaľ akoby z diaľky, ktorá je takmer vedľa teba. Nepoznáš ju, lebo na ňu z nejakého dôvodu nemáš dosah. Napriek tomu Ťa denne míňa na chodníku, v bare, v obchode. Nepoznaná, nevidená.

Vytvoriť priestor radosti, hrdosti, nadšenia z diela a sebaotvorenia. Na seba – autora/autorku textu alebo ilustrácie, verejnej výpovede. Z tichého výkriku: „Aj my sme ľudia!“ Rovnako existuje aj Tvoj zámer, na základe ktorého sa knižka ocitla v Tvojich rukách.

Vážime si Tvoj záujem a ďakujeme za podporu formou daru. Veríme, že knižka u Teba nezostane len ako oprašovaný talizman na poličke, ale stane sa nástrojom. Kniha je určená na čítanie. V tom je jej hlavný zmysel.

Každý autor a každá autorka mali svoj vlastný zámer. A tento zámer nájdeš v textoch. Tak si knihu prečítaj a ak v tebe zanechá nejaký pocit, o ktorý sa chceš podeliť, napíš mi o tom na info@zdruzeniestorm.sk.

Odovzdám ho aj autorom a autorkám. Budú možno prekvapení a prekvapené, že ich hlas zaznel a nechal stopu. Možno tento pocit zažijú prvýkrát v živote.

Časti z knihy je možné používať ako preventívny obsah na rôznych hodinách v škole a na stretnutiach nielen s mladými. Odporúčame využívať od 13 rokov s dôrazom na špecifickosť skupiny, triedy. Uvádzame názvy textov s preventívnym posolstvom - Príbeh zo života jedného narkomana (Stívo - o živote s drogou, traume a vine), Básne od Čajku, Moje meno je heroín,...


Ďakujeme, že si otvorený a otvorená načúvaniu.


Pavol Vančo
koordinátor programov
Združenie STORM

https://www.high-endrolex.com/50