Združenie STORM - Spolupracuj s nami na ochrane verejného zdravia mesta Zvolen

Spolupracuj s nami na ochrane verejného zdravia mesta Zvolen

Bezpečne v komunite Zvolen

S mestom Zvolen spolupracujeme od roku 2019 na likvidácií voľne pohodeného injekčného materiálu, tzv. inzulíniek, ktoré sa používajú na užívanie drog.

Takéto inzulínky môžete ľahko nájsť skoro v každom väčšom meste. Nie však každé mesto zodpovedne reaguje. Ale zodpovedné vedenie mesta Zvolen nezakrýva oči ale rieši danú problematiku.

Ako?

Oslovilo nás a my oslovujeme obyvateľov mesta.
V meste prevádzkujeme tri bezpečnostné nádoby FIXPOINT na sídliskách Západ-Tepličky, Sekier a na autobusovej stanici. Ide o špeciálnu nádobu, do ktorej obyvatelia môžu hádzať použité inzulínky ale aj iné  striekačky a ihly zdravotníckeho charakteru. Vďaka zodpovedným obyvateľom sme takto zlikvidovali až 1162 ks ihiel.

Druhou aktivitou programu je flexibilné reagovanie na nahlásenia ihiel od obyvateľov najčastejšie na pracovný  mobil ale aj prostredníctvom FB. Od 2019 do 10.10.2023 sme mali 93 nahlásení, vďaka ktorým sme zlikvidovali 839 ks ihiel. A to len vďaka zodpovednosti obyvateľov. Takto nám pomáhajú-pomáhate chrániť verejné zdravie za čo sme veľmi vďační.

Treťou aktivitou je prieskum ohrozených lokalít 1x mesačne. Vďaka týmto prieskumom sme bezpečne zlikvidovali neuveriteľných 786 ks inzulíniek.

Pridajte sa k nám a pomôžte nám chrániť verejné zdravie nás všetkých. Od januára 2024 hľadáme novú koordinátorku alebo koordinátora aktivít a dobrovoľníkov. Pozícia je vhodná pre pracujúcich ľudí, ale aj študentov humanitných odborov, ktorí hľadajú zmysluplnú prácu v neziskovom sektore.

Náplň práce:
• koordinácia a realizácia programu Bezpečne v komunite Zvolen
• likvidácia inzulíniek priamo z ulíc mesta
• kontrola lokalít s opakovaným výskytom pohodených striekačiek
• vyprázdňovanie zberných nádob FIXPOINT
• komunikácia s kontaktnými osobami, dobrovoľníkmi, obyvateľmi a inštitúciami
• fotodokumentácia, vedenie záznamov a štatistík
• spravovanie skupiny na sociálnej sieti Facebook
Podmienky:
• komunikačné a organizačné zručnosti
• schopnosť pracovať samostatne
• kreatívne riešenia a návrh riešení
• ochota cestovať v rámci mesta vlastným autom
• chuť pomáhať komunite
• porozumenie smerom k špecifickej komunite užívateľov drog
Benefity:
• pôsobenie v najväčšej preventívnej organizácií na Slovensku
• zaškolenie a podpora zo strany vedenia organizácie
• možnosť ďalšieho vzdelávania aj v zahraničí
• otvorená komunikácia
• pravidelné tímovice
Pracovný úväzok:
• cca 12 hodín mesačne
• Možnosť práce na dohodu alebo živnosť
• Odmena HM 170 €/mesiac s možnosťou navýšenia
Nástup:
• Od 1.11.2023 do 2.1.2024

Pridajte sa k nám. Pošlite svoj životopis a motivačný list na bezpecnevkomunitezvolen@gmail.com.

Viac informácií o programe si môžeš pozrieť a prečítať na FB: Bezpečne v komunite Zvolen alebo priamo na mobilnom čísle 0917 906 823.

Odpovieme na každý jeden mail. K osobnému pohovoru budeme (ne)pozývať žiadateľov na základe motivačného listu.

Viacej info o organizácií nájdete na:
www.zdruzeniestorm.sk
FB: Združenie STORM